top of page

Музей-майстерню творчого дуету Ади Рибачук і Володимира Мельніченка відкрили у Києві

Минулого тижня, після ґрунтовного оновлення, музей-майстерня Ади Рибачук і Володимира Мельніченка відкрився для відвідувачів. Зберегти унікальний будинок та облаштувати нову експозицію вдалося завдяки пожертвам приватних меценатів. 


музей-майстерня Ади Рибачук і Володимира Мельніченка

фрагмент оновленої експозиції музею-майстерні Ади Рибачук і Володимира Мельніченка фото — АРВМ


Музей-майстерня розташований на вулиці Малопідвальній, 10 Б; відвідати його можна щосереди, щоп’ятниці та щосуботи з 12:00 до 19:00.


Подружжя Володимира Мельніченко (1932-2023) й Ади Рибачук (1931–2010) працювало у художньому тандемі. Свої спільні роботи вони підписували абревіатурою “АРВМ”. Саме ця абревіатура й дала назву фонду, який тепер опікується збереженням творчої спадщини художників


Експозиційний простір музею-майстерні реорганізував архітектурний офіс Форма.


“Трохи магії й тепер кожен твір має достатньо повітря та дистанцію для огляду. І це нагода не лише з нового ракурсу побачити улюблені роботи, але і вперше оглянути твори, які ніколи не були представлені публічно”, — кажуть у фонді АРВМ

оновлена експозиція музею-майстерні Ади Рибачук і Володимира Мельніченка (фото 1-3) фото — АРВМВолодимир Мельніченко помер минулого року. Йому був 91 рік. За життя митець мріяв, щоб його майстерня була перетворена на артпростір, який складатиметься з постійної експозиції творів АРВМ та виставок сучасних художників України. Адже й Володимир Мельніченко, й Ада Рибачук були новаторами свого часу, багато експериментували, через це часто зіштовхувались з агресією зі сторони влади, оскільки не слідували принципам соцреалізму. Тому Мельніченко цікавився сучасним мистецтвом, розумів і підтримував молодих художників.


музей-майстерня Ади Рибачук і Володимира Мельніченка

архівна світлина майстерні Ади Рибачук і Володимира Мельніченка; зараз у цьому просторі функціонує музей-майстерня митців фото — АРВМ

музей-майстерня Ади Рибачук і Володимира Мельніченка

архівна світлина майстерні Ади Рибачук і Володимира Мельніченка; зараз у цьому просторі функціонує музей-майстерня митців фото — АРВМКрім малярства, скульптури та графіки АРВМ відомі також своїми монументальними творами, зокрема митці є авторами Стіни Пам’яті на Байковій горі, мозаїк в інтер’єрах Центрального київського автовокзалу та мозаїчного панно "Сонце, зорі і сузір’я" у басейні перед київським Палацом дітей та юнацтва. 


Володимир Мельніченко

Володимир Мельніченко біля своєї композиції "Берегиня", що є частиною Стіни Пам’яті на Байковій горі, Київ фото — АРВМ


мозаїка "Сонце, зорі і сузір’я" у басейні перед київським Палацом дітей та юнацтва (фото 1-3) фото — АРВМ


мозаїки в інтер’єрах Центрального київського автовокзалу (фото 1-2) фото — АРВМ


Назва першої музейної експозиції — NON-FINITO.


“NON-FINITO — це незавершені роботи, які все ще зберігають тепло рук художників. Незавершений музейний проєкт, образ якого проглядається в нинішній експозиції”, — кажуть організатори

В оновленому музейному просторі на Малопідвальній планують проводити майстер-класи та екскурсії, кінопокази та  мистецькі лекції.
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest
Матеріал: Ія СтепанюкПідтримайте Естет Газету на платформі Patreon чи Buy me a Coffee. Ваші донати — додаткова та дуже важлива підтримка для нашого незалежного медіа.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page