Виставка, що розповідає про життя та малярство Марії Примаченко зараз триває у Кіото. Експозиція розташована у приміщенні мерії японського міста та триватиме до 28 грудня, повідомили у Посольстві України в Японії.
фрагмент афіші виставки "Український світ Марії Примаченко" в Кіото, фото — Посольство України в Японії
Виставка "Український світ Марії Примаченко" стала частиною програми днів Києва в японському місті Кіото.
"В межах цього проєкту представлені репродукції картин Марії Примаченко з колекції Національного музею декоративного мистецтва України. Подібні виставки (з репродукціями картин) вже відбувалися у різних країнах та містах, приміром, у німецькому Дюссельдорфі", – розповіли нашому виданню у Національному музеї декоративного мистецтва України
Серед представлених репродукцій – картини різного періоду творчості Марії Оксентіївни: "Слава України", "Павич та хміль", "Крилатий кінь", "Калиновий берег", "Бичок", "Галочка літає свого хазяїна шукає" та інші.
українська делегація на виставці "Український світ Марії Примаченко" в Кіото (фото 1), експозиція виставки у приміщенні мерії міста Кіото (фото 2), фото — Національний музей декоративного мистецтва України
фрагмент з матеріалів виставки "Український світ Марії Примаченко" в Кіото, фото — Посольство України в Японії
Раніше ми писали про першу масштабну експозицію доробку Примаченко у США — виставку “Марія Примаченко: слава Україні” у нью-йоркському The Ukrainian Museum (Українському музеї). Тоді у виставковому просторі зібрали близько 100 творів художниці.
Також влітку цього року картини Марії Оксентіївни вперше показали у Британії. На виставці у лондонській Saatchi Gallery представили 23 роботи художниці зі збірки її родини.
Нагадаємо, що впродовж 2022-2023 років виставки творів Марії Примаченко з успіхом відбувалися в Україні та світі. Весною 2022 на Венеційській бієнале відвідувачі юрмилися біля “Древнього вовка” та “Ведмедів-боксерів” Марії Примаченко, які для спеціального проєкту “Це — Україна: захищаючи свободу” ("This is Ukraine: Defending Freedom") передав Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького.
До слова, саме Національний музей у Львові влітку 2022, за кілька місяців після повномасштабного вторгнення, ризикнув презентувати у своїх забарикадованих стінах масштабний проєкт “Марія Примаченко. Дарую Україні”. Тоді у п'яти виставкових залах глядачам представили близько 100 робіт української мисткині з приватної колекції.
також читайте: ГРОМАДА НА КИЇВЩИНІ ЗБИРАЄ КОШТИ НА ВІДБУДОВУ ЗРУЙНОВАНОГО РОСІЯНАМИ ІВАНКІВСЬКОГО МУЗЕЮ
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest
Матеріал: Ія Степанюк
Commentaires