top of page

ВЕЛИКУ ВИСТАВКУ МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО ПОКАЖЕ ВАРШАВСЬКИЙ МУЗЕЙ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

Виставка "Тигр у саду. Мистецтво Марії Примаченко" розпочнеться у столиці Польщі 22 березня і стане останнім проєктом, що відбудеться у тимчасовому павільйоні Варшавського музею сучасного мистецтва на березі Вісли, після цього інституція переїде до новозбудованого корпусу.


"Тигр зайшов у садок і радіє, що яблуні вродили й багато яблук", 1994. Марія Примаченко

"Тигр зайшов у садок і радіє, що яблуні вродили й багато яблук", 1994. Марія Примаченко джерело — Варшавський музей сучасного мистецтва

Наразі відомо, що на виставці представлять близько 90 робіт Марії Примаченко. Здебільшого це буде зооморфне малярство.


"Відвідувачі матимуть можливість побачити сюрреалістичний бестіарій однієї з найвідоміших українських художниць", — кажуть про проєкт у Варшавському музеї сучасного мистецтва

На виставці, яка триватиме до кінця червня 2024 року, буде представлено роботи Марії Примаченко створені у період з 1982 по 1994 роки. Проєкт реалізується спільно з благодійним фондом "Творча спадщина родини Марії Примаченко".


Варшавський музей сучасного мистецтва

тимчасовий павільйон Варшавського музею сучасного мистецтва на набережній Вісли фото — Варшавський музей сучасного мистецтва


Також влітку минулого року картини Марії Оксентіївни вперше показали у Британії. На виставці у лондонській Saatchi Gallery представили 23 роботи художниці зі збірки її родини.


Нагадаємо, що впродовж 2022-2023 років виставки творів Марії Примаченко з успіхом відбувалися в Україні та світі. Весною 2022 на Венеційській бієнале відвідувачі юрмилися біля “Древнього вовка” та “Ведмедів-боксерів” Марії Примаченко, які для спеціального проєкту “Це — Україна: захищаючи свободу” ("This is Ukraine: Defending Freedom") передав Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького.
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest
Матеріал: Ія СтепанюкПідтримайте Естет Газету на платформі Patreon чи Buy me a Coffee. Ваші донати — додаткова та дуже важлива підтримка для нашого незалежного медіа.

Comments


bottom of page