Виставка "Тигр у саду. Мистецтво Марії Примаченко" розпочнеться у столиці Польщі 22 березня і стане останнім проєктом, що відбудеться у тимчасовому павільйоні Варшавського музею сучасного мистецтва на березі Вісли, після цього інституція переїде до новозбудованого корпусу.
"Тигр зайшов у садок і радіє, що яблуні вродили й багато яблук", 1994. Марія Примаченко
джерело — Варшавський музей сучасного мистецтва
Наразі відомо, що на виставці представлять близько 90 робіт Марії Примаченко. Здебільшого це буде зооморфне малярство.
"Відвідувачі матимуть можливість побачити сюрреалістичний бестіарій однієї з найвідоміших українських художниць", — кажуть про проєкт у Варшавському музеї сучасного мистецтва
На виставці, яка триватиме до кінця червня 2024 року, буде представлено роботи Марії Примаченко створені у період з 1982 по 1994 роки. Проєкт реалізується спільно з благодійним фондом "Творча спадщина родини Марії Примаченко".
тимчасовий павільйон Варшавського музею сучасного мистецтва на набережній Вісли
фото — Варшавський музей сучасного мистецтва
Раніше ми писали про першу масштабну експозицію доробку Примаченко у США — виставку “Марія Примаченко: слава Україні” у нью-йоркському The Ukrainian Museum (Українському музеї). Тоді у виставковому просторі зібрали близько 100 творів художниці.
Також влітку минулого року картини Марії Оксентіївни вперше показали у Британії. На виставці у лондонській Saatchi Gallery представили 23 роботи художниці зі збірки її родини.
Нагадаємо, що впродовж 2022-2023 років виставки творів Марії Примаченко з успіхом відбувалися в Україні та світі. Весною 2022 на Венеційській бієнале відвідувачі юрмилися біля “Древнього вовка” та “Ведмедів-боксерів” Марії Примаченко, які для спеціального проєкту “Це — Україна: захищаючи свободу” ("This is Ukraine: Defending Freedom") передав Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького.
До слова, саме Національний музей у Львові влітку 2022, за кілька місяців після повномасштабного вторгнення, ризикнув презентувати у своїх забарикадованих стінах масштабний проєкт “Марія Примаченко. Дарую Україні”. Тоді у п'яти виставкових залах глядачам представили близько 100 робіт української мисткині з приватної колекції.
також читайте: ВИСТАВКУ ПРО ТВОРЧІСТЬ МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО ВІДКРИЛИ В ЯПОНІЇ
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest
Матеріал: Ія Степанюк
Comentários