top of page

УКРАЇНСЬКОЮ ЗАГОВОРИВ МУЗЕЙ ВІНСЕНТА ВАН ГОГА В АМСТЕРДАМІ

Аудіогід українською мовою з'явився в музеї нідерландського художника Вінсента ван Гога в Амстердамі. Про це сьогодні повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.


фрагмент експозиції Музею Вінсента ван Гога в Амстердамі фото - Jan Kees Steenman / Van Gogh Museum Amsterdam


“Принти з роботами Ван Гога дуже популярні в Україні. Навіть той, хто не знає, що це саме Ван Гог, точно бачив “Соняшники” й “Зоряну ніч”. Можливо, тому, що соняшники дуже символічна для України квітка. А жовтий і синій, улюблені кольори самого Ван Гога, — також кольори нашої символіки. І ось тепер нас зблизить ще й мова”, — сказала Олена Зеленська, перша леді України.

Проєкт із запровадження українських аудіогідів у культурних інституціях світу — ініціатива, яку пані Зеленська почала реалізовувати наприкінці 2021 року. 


Аудіогід українською у музеї ван Гога — вже 80-та екскурсія в межах цього проєкту. Загалом аудіоекскурсії українською зараз доступні у мистецьких інституціях у 40 країнах світу. 


“Голосом ван Гога” став актор дубляжу Павло Скороходько, наратив аудіогіда начитала актриса Ірма Вітовська.


фрагмент експозиції Музею Вінсента ван Гога в Амстердамі фото - Jan Kees Steenman / Van Gogh Museum Amsterdam

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest
Матеріал: Надія Батюк
Підтримайте Естет Газету на платформі Patreon чи Buy me a Coffee. Ваші донати — додаткова та дуже важлива підтримка для нашого незалежного медіа.

Comments


bottom of page