top of page

Українські прикордонники знайшли картину, яка багато років перебувала у розшуку Інтерполу

Співробітники житомирського прикордонного загону разом з польськими та нідерландськими колегами знайшли викрадену з нідерландського музею картину "Елізер і Ребекка біля колодязя" написану 1629 року художником Яном Лінсеном. Про це вчора повідомили у Державній прикордонній службі України. У Польщі полотно намагався збути громадянин України.


картина "Елізер і Ребекка біля колодязя" (1629 р.) написала нідерландським митцем Яном Лінсеном. 2005 року була викрадена з музею й відтоді перебувала у розшуку Інтерполу фото — ДПСУ


2005 року картина була викрадена з Вестфрійського музею (Westfries Museum). Крім цієї роботи, тоді з музею зникло ще близько двох десятків картини, а також 70 предметів зі срібла. Багато з цих експонатів досі вважаються зниклими безвісти.


Українські прикордонники отримали інформацію про те, що громадянин України, який напередодні виїхав до Польщі, почав шукати клієнтів, аби продати картину Яна Лінсена, яка вже майже 20 років перебуває у розшукових списках Інтерполу. Підшуковував зацікавлених покупців чоловік не лише у Польщі, а й, дистанційно, в Україні.


вилучена в громадянина України картина "Елізер і Ребекка біля колодязя" (1629 р.) написала нідерландським митцем Яном Лінсеном фото — ДПСУ


"Далі була забезпечена взаємодія між підрозділами Державної прикордонної служби України та Прикордонної варти Республіки Польща. Коли польські колеги підтвердили надану інформацію, прикордонники двох країн разом з представниками Королівства Нідерландів провели ряд спільних заходів. У результаті реалізації розробленого плану за участі співробітників Оперативно-слідчого управління Головного управління прикордонної служби, Департаменту оперативно-розшукової діяльності Державної прикордонної служби України та офіцера зв’язку при Посольстві Королівства Нідерландів викрадений витвір мистецтва вилучили", йдеться у повідомленні ДПСУ.


Громадянина України затримали, обрали запобіжний захід у вигляді трьох місяців арешту. Йому висунули звинувачення. Розслідування у справі веде окружна прокуратура Кракова (Республіка Польща).
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest

Матеріал: Ія Степанюк
Підтримайте Естет Газету на платформі Patreon чи Buy me a Coffee. Ваші донати — додаткова та дуже важлива підтримка для нашого незалежного медіа.

Comments


bottom of page