top of page

ОДЕСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ ЗМІНИВ НАЗВУ

На засіданні сесії Одеської обласної ради, у п'ятницю 23 червня 2023 року, депутати проголосували за перейменування Одеського художнього музею в Одеський національний художній музей згідно з указом президента №541/2021 «Про надання комунальній установі “Одеський художній музей” статусу національного».


фото — twitter Одеського національного художнього музею


"У звʼязку з повномасштабним вторгненням Росії на територію нашої країни всі процеси, повʼязані з культурою, було призупинено. Ми вдячні Одеській обласній раді за ухвалене рішення. Тепер ми і юридично Одеський національний художній музей", - прокоментували новину в інституції.


У музеї також зазначили, що за символічним жестом надання статусу "національний" стоїть величезна праця багатьох поколінь музейників Одеського художнього.


Наразі триває процедура передачі музею у керування Міністерства культури та інформаційної політики України.


фрагмент експозиції «ХХ- XXI: від двадцятих до двадцятих» Одеського національного художнього музею, червень 2021.

Фото Одеський національний художній музей


Влітку 2021 року OFAM повністю оновив свою експозицію сучасного мистецтва на другому поверсі. Тоді, після понад піврічної реконструкції, для відвідувачів відкрили сім залів з роботами з музейної колекції, створеними за останні сто років. Загалом нова експозиція об'єднала понад 300 робіт у різних напрямках та техніках, чимало з яких десятиліттями зберігалися у фондах.


Також ми писали про те, що на початку 2023 року Одеський національний художній музей оцифрував свій науковий архів і виклав його на спеціальній мультимедійній онлайн-платформі українською та англійською мовами. Відтепер матеріали архіву стали доступними дослідникам, науковцям та всім зацікавленим особам.
також читайте: НА GOOGLE ARTS & CULTURE З'ЯВИВСЯ РОЗДІЛ ПРО КУЛЬТУРНУ СПАДЩИНУ УКРАЇНИ
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest


Матеріал: Ія Степанюк Фото: Одеський художній музейbottom of page