top of page

ДО 12 РОКІВ УВ'ЯЗНЕННЯ: НА КИЇВЩИНІ СУДИТИМУТЬ ЧОЛОВІКА, ЯКИЙ НАМАГАВСЯ ВКРАСТИ ГРАФІТІ БЕНКСІ

Обвинувальний акт стосовно громадянина, який намагався викрасти графіті «Жінка в протигазі» вуличного художника Бенксі в Гостомелі, скеровано до суду. Про це повідомили у Київській обласній прокуратурі.


графіті «Жінка в протигазі» вуличного художника Бенксі в Гостомелі. Фото - Banksy


Розслідуванням встановлено, що мешканець столиці вирішив демонтувати зі стіни напівзруйнованого окупантами будинку у Гостомелі стінопис Бенксі. У прокуратурі вказують, що обвинувачений розумів цінність художнього твору та планував продати його, а отриманими коштами розпорядитися на власний розсуд. Для реалізації свого плану він залучив інших осіб, проте вони не знали про наміри зловмисника, адже останній запевнив, що має всі відповідні дозволи на проведення демонтажу муралу. Після того, як частина стіни була зрізана разом із зображенням, обвинувачений обмотав її стретч-плівкою з метою захисту від пошкоджень. Проте чоловік не встиг завантажити викрадене в автомобіль, оскільки був викритий співробітниками військової адміністрації. Чоловіку висунули обвинувачення за фактом закінченого замаху на таємне викрадення чужого майна в особливо великому розмірі в умовах воєнного стану (ч. 2 ст.,15 ч. 5 ст. 185 КК України). За цими статтями йому загрожує від 7 до 12 років за ґратами з конфіскацією майна.


біля графіті Бенксі на зруйнованій будівлі котельні дитсадка «Буратіно» у Бородянці встановлюють накриття. Фото — Бородянська селищна об'єднана територіальна громада

«Жінка в протигазі» - не єдина робота Бенксі на Київщині. У Бородянці, аби вберегти інші графіті митця від вандалів та зловмисників, їх вкривають скляними екранами та встановлюють спеціальні засоби захисту.


Також стало відомо, що графіті іншого стріт-арт художника, знаного під псевдонімом С215, яке він створив на стінах Посольства Франції у Києві, придбав для своєї колекції творів мистецтва Парламент Франції.


також читайте: ЛАВКУ БРУНО ШУЛЬЦА ВІДКРИЛИ У ДРОГОБИЧІПідписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art DigestМатеріал: Ія Степанюк Фото: Banksy/www.banksy.co.uk, Бородянська селищна об'єднана територіальна громада


bottom of page