top of page

УКРАЇНЦІ У КАННАХ: UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs

Щороку під час Marché du Film спеціальна професійна програма від Cannes Docs об’єднує авторів, продюсерів та всіх залучених до виробництва повнометражних документальних фільмів фахівців індустрії.

Цьогоріч у межах секції Cannes Docs представлять чотири українські проєкти на етапі розробки. Презентацію організовує Docudays UA спільно з Українським інститутом.


Розповімо трохи детальніше про кожну з чотирьох стрічок:

Режисерка — Юлія Гонтарук

Продюсери — Юлія Гонтарук, Іванна Хіцінська, Олександра Братищенко, Улдіс Цекуліс, Ігор Савиченко

Троє молодих добровольців повертаються додому з війни на Сході України. Вони прагнуть віднайти себе в мирному житті. З початком повномасштабної війни, перед ними постали нові виклики. Цей фільм — спроба відчути та побачити світ очима людей, які пройшли війну.


Режисер — Сергій Лисенко Продюсери — Анна Капустіна, Олександра Кравченко Протягом року в заповіднику «Тузлівські Лимани» на Півдні України колесо життя робить повний оберт, у той час, як люди, що бажають жити у мирі з природою, протистоять тим, хто хоче тільки її використовувати.

Прекрасні пейзажі, населені рідкісними звірами та птахами, стають полем битви, яку Іван та Ірина, паркові менеджери та активісти, ведуть проти браконьєрів, рейдерів та корумпованих чиновників.Слухаючи світ

Режисерка — Ліза Сміт

Продюсери — Ольга Бесхмельниціна, Євген Рачковський

Іва не чує світ через інвалідність. Вона — арткураторка та активістка, яка відстоює права людей з інвалідністю. Іва створює проєкти на складні та важливі теми, як-от насильство чи місце жінки у мистецтві. Коли Росія розпочала війну проти України, Іва та її 15-річний син Микита, після важких бомбардувань їхнього рідного Харкова, евакуювались до Львова, а потім до Німеччини, шукаючи безпечного прихистку, подібно до багатьох тисяч інших українських родин.Мир для Ніни

Режисерка — Жанна Максименко-Довгич

Продюсерки – Люба Кнорозок, Деа Гʼїновці

Біль утрати штовхає матір оборонця донецького аеропорту, замордованого російськими найманцями, боротися за покарання воєнних злочинців в українських та міжнародних судах. Слідство може тривати довше, ніж її життя. Проте Ніна не здається та намагається вижити психологічно. Чи це взагалі можливо — примиритися з утратою найдорожчих на війні?


Окрім шоу кейсу документальних проєктів, увесь день 21 травня буде присвячено Україні. Тут також пройде індустрійна програма Producers Network, яка щорічно збирає понад 500 кінопрофесіоналів з усього світу для участі в закритих зустрічах та спеціальних фахових подіях.

Український інститут вдруге представить шість українських продюсерів у межах спеціальної презентації Ukrainian Producers under the Spotlight. Зокрема на заході будуть присутні: Дар’я Бассель (Moon Man), Ольга Бесхмельниціна (ESSE Production House), Денис Іванов (Arthouse Traffic), Наталія Лібет (Digital Religion), Сашко Чубко (Pronto Film), Володимир Яценко (ForeFilms).

До того ж разом із Tallinn Black Nights, Festival Marché du Film покажуть презентаційні матеріали ігрових кінопроєктів: «Камінь. Ножниці. Граната» режисерки Ірини Цілик, ‌«Коли нам було 15» режисерки Анни Бурячкової, «Ля Палісіада» режисера Філіпа Сотниченка, «Я, Ніна» режисерки Марисі Нікітюк.

Також 21 травня Black Nights Goes to Cannes представить проєкти у виробництві: «Редакція» режисера Романа Бондарчука, «Дім за склом» Тараса Дроня, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової, «Демони» Наталки Ворожбит та «Свято Хризантем» Семена Мозгового.

Джерело: Docudays UA

Comments


bottom of page