top of page

CHRISTIE’S ВІДКРИЛИ БЛАГОДІЙНУ ВИСТАВКУ-ПРОДАЖ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ

Врятована Яковом Переменом колекція робіт українських авангардистів, полотна Бурлюка, Екстер та Богомазова - вчора, 25 квітня, у Лондоні відкрилася виставка-продаж Safeguarding the Irreplaceable. Вона є частиною комплексної програми, спрямованої на підтримку міжнародних гуманітарних організацій, що діють в Україні, та захист культурного спадку країни. Ініціатором програми став аукціонний дім Christie’s, який залучив до співпраці низку міжнародних партнерів, художників, колекціонерів та меценатів.Впродовж квітня-травня у Лондоні та Нью-Йорку організатори проведуть серію благодійних виставок-продажів та аукціонів, за підсумками яких очікують отримали близько 1 мільйона доларів. Ці кошти спрямують до World Monuments Fund (WMF), Médecins Sans Frontières/Лікарі без кордонів (MSF) і Community Organized Relief Effort (CORE).


Виставка-продаж Safeguarding the Irreplaceable - прем’єрна подія цієї програми. Отримані від продажу робіт кошти будуть направлені до нещодавно створеного WMF «Українського фонду». «Цей спеціальний фонд має на меті задовольнити нагальні потреби фахівців з охорони культурної спадщини в Україні та закласти підвалини для майбутньої реабілітації об’єктів, які, на жаль, постраждали. Ситуація, що розгортається в Україні, вимагає оперативного реагування з боку спільноти зі збереження культурної спадщини, до якої належить WMF. Ми прагнемо допомогти задовольнити коротко-, середньо- та довгострокові потреби наших партнерів в Україні, фахівців у галузі культурної спадщини. Раді, що до такої нашої ініціативи долучився аукціонний дім Christie’s», - каже президент та генеральна директорка WMF Бенедикт де Монлор.


Експозиція Safeguarding the Irreplaceable умовно поділена на три частини:

Колекція Якова Перемена - 86 картин та рисунків українських художників-авангардистів, продається єдиним лотом. Меценату Якову Перемену (1881-1960) вдалося врятувати унікальну збірку робіт від більшовиків, вивізши її до Палестини 1919 року. Серед представлених митців - Теофіл Фраєрман, Амшей Нюренберг, Ісаак Малік та Сигізмунд Олесевич. Всі вони на початку 20 століття працювали у Парижі, надихалися творчістю Матісса, Гогена, Сезанна та Ван Гога.

"Червоні вітрила", Амшей Нюренберг, 1910; "Дафна і Хлоя", Теофіл Фраєрман, 1918;

"Натюрморт", Амшей НюренбергУкраїнські модерністи 20 століття - 10 полотен знакових митців в історії вітчизняного модернізму. На продаж виставлені роботи Марії Синякової, Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Олександра Богомазова та Володимира Баранова-Россіне.

"Літо" Марія Синякова; "Робітники" (1922) і "Моряк з гітарою" (1928) Давид Бурлюк; "Вечір" Володимир Баранов-Россіне, 1911-1912Сучасні митці української діаспори - збірка з 20 робіт серед яких твори Бориса Михайлова з серії «Солоне озеро»; графічні трафарети Анни Кулачек; роботи Олени Ємчук з серії «Мейбл, Бетті та Бет», а також світлини одеської фотографині Іри Лупу з проєкту «Про мрії та екрани». Куратором цієї частини виставки став виконавчий директор Dallas Contemporary та співорганізатор павільйону «Україна-2017» на Венеціанській бієнале Петро Дорошенко.

Борис Михайлов, без назви, з серії "Солоне озеро", 1986


«Ми віримо в силу мистецтва та у нашу відповідальність, як хранителів культури. Christie's разом з нашими партнерами, приватними колекціонерами та донорами, об’єдналися у спільній місії - підтримати збереження культури для майбутніх поколінь для більшого блага людства», - каже Соня Беккерман, заступниця голови з питань розвитку бізнесу Christie’s та координаторка проєкту допомоги Україні.


Онлайн-зал для перегляду, доступний для потенційних покупців на сайті Christie’s, а фізично виставкову галерею можна відвідати з 25 квітня до 05 травня у робочі дні з 9:00 до 17:00 за адресою: 8 King Street St. James 's, Лондон.


Наступні події в межах програми відбудуться у Нью-Йорку вже у травні. Це будуть благодійні продажі на щорічних торгах Christie’s, отримані кошти скерують до CORE, організації, яка допомагає українським біженцям у Європі, та «Лікарям без кордонів». Серед оголошених лотів - роботи Кенні Шарфа, Джини Біверс, Йошимото Нари та інших топових митців. Про ці події ми напишемо детальніше згодом.
Фото надані пресслужбою Christie's

Comments


bottom of page