top of page

МИ ЛИШЕ ЦИФРИ: У ТЕЛЬ-АВІВІ ВИКОНАЛИ ПЕРФОМАНС, ЩОБ ПРИВЕРНУТИ УВАГУ ДО ГЕНОЦИДУ УКРАЇНЦІВ

На сотий день повномасштабного вторгнення росії в Україну мистецький дует зі Львова Kreida виконав у Тель-Авіві перший перформанс із серії «Ми лише цифри». Його присвятили всім загиблим у Маріуполі.Марк Симкін та Ельза Бердник малювали на асфальті цифри, де кожна «1» уособлює мирного жителя, убитого російською армією в Україні.


«За кожним із цих номерів стояло життя, родина, історія. Глядач має розглядати процес малювання чисел як художній перформанс. Символи, що залишилися – тимчасова художня інсталяція», – пояснюють автори.


Перформанс тривав десять годин.


«Ми щодня бачимо людей, які проходять повз геноцид в Україні, не звертаючи на нього уваги. Вони займаються своїми справами, дивлячись у телефон. Ми спостерігаємо за цим ігноруванням щодня у політиці та повсякденному житті. Для багатьох людей на землі кількість втрат серед українців, убитих росією, є лише цифрою. Ми лише цифри», – діляться Марк Симкін та Ельза Бердник.


Перформанс відбувся на площі, яка розташована на шляху до оперного театру Тель-Авіву, у якому в той день була прем’єра вистави «Лебедине озеро» російського балету. Його провели без афіш, зазначають перформери.


«Нам було важливо нагадати людям, які туди йшли, що підтримуючи російську культуру, вони підтримують геноцид українського народу», – додають митці.


Найближчим часом митці планують виконати повторні перформанси в кількох галереях та на площах різних міст, їхні формати змінюватимуть.


Додамо, 7 червня Маріупольська міська рада повідомила, що у місті загинуло вже понад 22 тисяч людей.

Матеріал: Ольга Головчин Фото: Kreida

Comments


bottom of page