top of page

ЧАС ВІЙНИ: У ЛЬВІВСЬКОМУ МУЗЕЇ МОДЕРНІЗМУ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ ВОЛОДИМИРА БУДНІКОВА

Днями в експозиційних залах Музею модернізму, що у Львові, відкрили виставковий проєкт «Час війни» київського художника Володимира Буднікова. Організатори реалізували мистецьку інтервенцію: авторські роботи розмістили серед постійної експозиції музею, більшу частину якої повернули на своє звичне місце.З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, подружжя митців Володимира Буднікова та Влади Ралко переїхало з Києва до Львова. Тут художник розпочав роботу над новою серією творів. Слухаючи новини, автор рефлексував над тим, що відбувається в країні. Нові роботи він малював на невеликих за форматом аркушах, використовував фломастери та акварель.


«Кожного дня Володимир творить образ війни, – розповідає кураторка виставки Олена Ткаченко. – На роботах ви побачите і скелети російських окупантів, і хрести, і темну ріллю, і сонце – то яскраво-червоне, як кров, то чорне, як згарище. Хочу звернути увагу на образ російського солдата – це мертва людина, радше зомбі. Зомбі, які повстали та пішли на цивілізовану країну».Глядач не є відокремленим від робіт, адже війна обпалила кожного, переконана кураторка. А здобутий досвід, безперечно, змінює нас.


«Зараз такий час, коли нам не можна мовчати, потрібно говорити голосно і гучно, щоб увесь світ нас почув. На мою думку, роботи Володимира Буднікова є саме такими – голосними та наповненими через край», – додає Олена.


Володимир Будніков й зараз продовжує роботу над серією «Час війни».


«Російська агресія принесла руйнування та смерть, а також поставила перед усім світом нагальне питання: як назвати те зло, яке спокушає людину, поки все людське у ній не помре? – ділиться автор. – На мою думку, російська держава несе не лише фізичну смерть. Ще з радянських часів її зусилля спрямовані на видалення людських якостей у живої людини. Перед моїми очима армія мерців, проти якої має об’єднатися живе людство. Інакше на нього чекає тріумф смерті».Виставка триватиме до 14 серпня 2022 року.


Музей Модернізму працює 11, 17, 18, 24 та 25 червня з 11:00 до 17:00, каса – до 16:30. Графік роботи на наступні місяці наразі не опублікували. Адреса музею: Львів, вулиця Коперника, 15.


Додамо, у неділю, 12 червня, в експозиційних залах Підгорецького замку відбулося відкриття проєкту Влади Ралко «Львівський щоденник».


Матеріал: Ольга Головчин Фото: [esthète] Газета, Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького


Comments


bottom of page