top of page

ФУТУРОМАРЕННЯ ВІД МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ ТЕПЕР У ФОРМАТІ КНИГИ

Мистецький арсенал оприлюднив електронну версію видання "Футуромарення. Міждисциплінарний проєкт: дослідження, виставка, каталог". Наразі воно доступне лише в цифровому форматі. Команда Мистецького арсеналу працює над тим, аби друкована версія стала також доступною найближчим часом.


розворот видання "Футуромарення. Міждисциплінарний проєкт: дослідження, виставка, каталог";

зображення — Мистецький арсенал


Вкінці 2021 - на початку 2022 року у київському Мистецькому Арсеналі відбувся масштабний проєкт під назвою "Футуромарення". Він представив широкий спектр мистецьких явищ, пов’язаних з українським футуризмом й охопив кілька десятиліть початку XX століття в Україні. Для Мистецького арсеналу він став продовженням лінійки виставкових проєктів, присвячених явищам української культури, котрі замовчувалися або приховувалися у часи Радянського Союзу, однак мали визначальний вплив на культурну сцену країни.фрагмент експозиції "Футуромарення" у Мистецькому арсеналі, Київ, січень 2022; фото — Мистецький арсенал


Однойменне видання містить матеріали, що напрацьовувалися у процесі підготовки проєкту. Науковці здійснили комплексне дослідження, яке дозволило актуалізувати спадщину футуризму в літературі, архітектурі, образотворчому, театральному та кіномистецтві. В результаті футуризм постав як цілісне самодостатнє явище, що визначало напрямок культурного, а з 1920-х років — й суспільного розвитку України, що був суголосним європейським авангардним тенденціям.


розвороти видання "Футуромарення. Міждисциплінарний проєкт: дослідження, виставка, каталог";

зображення — Мистецький арсенал


У виданні подано актуальні публікації з тематики футуризму науковців, які виступили консультантами проєкту. До нього також вміщено основні матеріали, що були зібрані для виставкової складової проєкту. Видання вибудувано відповідно до тематичної структури виставки та проілюстроване творами з музейних та приватних зібрань.


Зараз книга вже доступна для перегляду онлайн. Сподіваємося, що й паперове видання не забариться.
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art DigestМатеріал: Коля Безхатько Фото: Мистецький арсеналbottom of page