top of page

50 ВАЛЬКІРІЙ РАЗ… 50 ВАЛЬКІРІЙ ДВА…: НА АУКЦІОНІ ВТОРГУВАЛИ МАЙЖЕ 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ НА БЕЗПІЛОТНИКИ

Вчора завершилися торги на аукціоні «Воєнна колекція для музею перемоги» за результатами яких було продано 10 лотів на загальну суму майже 3 мільйони гривень. Організатори події, аукціонний дім «Дукат» та Благодійний фонд Сергія Притули, збирали кошти на БПЛА українського виробництва "Валькірія" для наших військових.


Сергій Захаров "Повітряна тривога", 2022

Аукціон розпочався 8 червня та тривав впродовж тижня на платформі аукціонного дому «Дукат». До колекції лотів, яку зібрали фахівці «Дукату» разом з колекціонерами Дар’єю Добріян та Ігорем Понамарчуком, увійшли роботи українських митців, більшість були створені під час чи безпосередньо до повномасштабного російського вторгнення.


Так, наприклад, картину "In Borsch we trust" художниця Олена Грозовська завершила 23 лютого 2022 року, за кілька годин до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Попри іронічну назву, робота передає атмосферу наростаючої тривоги. Загадкова та дещо бентежна аура огортає процес ініціації онуки в таїнство борщу.


Олена Грозовська "In Borsch we trust", 2022

Цікава історія й у роботи Владислава Шерешевського «SMOKE ON THE WATER». Вона була опублікована автором на його сторінці в фейсбук 12 квітня. А вже 13 квітня справжній російський крейсер "Москва" палав, уражений двома українськими ракетами "Нептун". Картина також містить стилізований силуетний автопортрет художника, який із замилуванням дивиться на палаючий корабель. Через кілька днів після публікації це зображення розмістили на своїй офіційній фейсбук-сторінці легендарні Deep Purple.

Владислав Шерешевський "SMOKE ON THE WATER", 2022

Вчора під час фіналу аукціону були продані роботи Олександра Ройтбурда, Матвія Вайсберга, Павла Макова, Владислава Шерешевського, Якова Гніздовського, Леся Подерв'янського, Олексія Сая, Олени Грозовської, Сергія Захарова та Каті Лісової.


«Нові власники картин зможуть стати учасниками міжнародних виставок та створення Музею Перемоги України», - кажуть організатори благодійного аукціону.Матеріал: Ія Степанюк

Comments


bottom of page