top of page

РОСІЙСЬКІ ОКУПАНТИ РОЗГРАБУВАЛИ ХЕРСОНСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ

З 31 жовтня по 3 листопада окупанти винесли з музею твори мистецтва й оргтехніку, які відправили до окупованого Криму. Проте це, ймовірно, — не останній пункт призначення. Про таке повідомили у Херсонському художньому музеї.


будівля Херсонського художнього музею


«Херсонський художній музей розграбований російськими окупантами. Це по-їхньому називається "евакуація", а по-нашому — мародерство під гаслами "збереження культурних цінностей"», — йдеться у дописі на Facebook-сторінці музею. Музейники кажуть, що про делікатне ставлення до давніх раритетів навіть не йшлося, картини не запаковували спеціальним чином для перевезення, а "замотували в якесь ганчір’я". Вони сподіваються, що найближчим часом вдасться хоча б дізнатися, що саме було незаконно вивезено за чотири дні, але припускають, що окупанти забрали найцінніше — твори мистецтва XVII-XIX століть.


експонати завантажили та вивезли з музею у супроводі озброєних автоматами людей у цивільному фото Херсонського художнього музею


Колекція Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка складає понад 10 тисяч творів мистецтва, зокрема у збірці є картини Івана Айвазовського, Миколи Пимоненка, Сергія Васильківського та інших знакових українських митців.


У поліції Херсонської області повідомили, що вже відкрили кримінальне провадження щодо факту викрадення російськими військовими художніх цінностей із цього музею. ОНОВЛЕННЯ: зранку 5 листопада у Херсонському художньому музеї повідомили, що їхні експонати приїхали до Центрального музею Тавриди у Сімферополі. "На фурі без номерів. А вранці у четвер привезли ще дві фури культурних цінностей із Херсона. Сумнівів немає, ми вже впізнали картини з музейної колекції" — написали музейники на своїй сторінці у Facebook.


ОНОВЛЕННЯ: 07 листопада у Херсонському художньому музеї оприлюднили перелік вкрадених робіт, які вдалося ідентифікувати по фото з сімферопольського музею. Серед них "Хати на заході сонця" П. Соколова, "Пейзаж Парижа" Михайла Андрієнка-Нечитайла, "Осіння пора" Георгія Курнакова, "Гладіолуси" Леоніда Чичкана, "Ланка" Гаврила Глюка.


фото Херсонського художнього музею

Раніше ми також писали про знищення російськими окупантами приміщення маріупольського Центру сучасного мистецтва та культури ім. Куїнджі


Також читайте: "ЕВАКУАЦІЯ" КРИМСЬКИХ МУЗЕЇВ НА ТЕРИТОРІЮ РФ — НОВИЙ ЗЛОЧИН ПРОТИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art DigestФото: Херсонський художній музей Матеріал: Ія Степанюк

bottom of page