top of page

ВЕРНІСАЖІ & ФІНІСАЖІ ТИЖНЯ

На які важливі виставки ще можна встигнути й що нового пропонують шанувальникам мистецтва музеї та галереї у різних містах України? До вашої уваги наша добірка вернісажів & фінісажів початку лютого. Чергова хвиля COVID-19 вносить зміни у графіки роботи музеїв та галерей. Так, наприклад, одразу після вернісажів двох проєктів зачинилася на тиждень Львівська національна галерея мистецтв, а у ЄрміловЦентрі були змушені переносити дату артіст-току Гамлета Зіньківського і Сергія Жадана. Тому перед тим, як рушати на подію, обов'язково перевіряйте актуальну інформацію на сторінках установ. Ми додали усі активні посилання у заголовках івентів.

фрагмент експозиції «⅔» Гамлета Зіньківського в ЄрміловЦентрі, фото - Андрій Яринін


ФІНІСАЖІ

Львів, Мистецький муніципальний центр, до 10 лютого

Проєкт про пам’ятники відомим українським письменникам у Донецьку, Луганську, Ялті та Горлівці, які залишилися на окупованих Росією територіях. Він також і про наших громадян, які залишилися там же і які щодня перебувають поряд із цими небагатьма фізичними магнітами присутності України в їхніх містах.


Київ, Я Галерея, до 12 лютого

У цьому проєкті автор відтворює фрагменти постсоціалістичного міста, хаотично змінені людиною, і переносить їх у галерейний простір. Перепони, об які спотикається увага перехожого — металеві конструкції, колоди, базарні палети, — деформуються й отримують особисте значення; автор делікатно вихоплює і переміщує предмети з їхнього природного середовища до своєї майстерні, де ретельно обробляє і компонує їх у єдиний твір. Жодна деталь тут не є випадковою, кожен спогад є цінним.


Київ, Національний музей «Київська картинна галерея», до 13 лютого

Проєкт Анатолія Криволапа представляє графіку та живопис п’яти українських митців - Тараса Шевченка, Григорія Світлицького, Миколи Глущенка, Архипа Куїнджі та Анатолія Криволапа. Виставка розкриває тему нічного пейзажу у творчості митців України за три останні століття.


Львів, Національний музей ім.А.Шептицького, до 13 лютого

Виставка представляє близько 80 відреставрованих робіт з фондів Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, серед яких роботи Тараса Шевченка, Костянтина Трутовського, Миколи Пимоненка, Теофіла Копистинського, Михайла Жука, Софії Зарицької, Василя та Миколи Кричевських, Олени Кульчицької, Олекси Новаківського, Ольги Плешкан, Леопольда Левицького й інших відомих і забутих майстрів.

Крім творів графіки, на виставці можна буде побачити й деякі деталі «внутрішньої кухні» музейних реставраторів, чия праця допомагає якнайдовше зберігати оригінальну та швидкоплинну «красоту барвности» мистецьких творів.


Харків, ЄрміловЦентр, до 13 лютого

Лаконічна назва виставки подана у вигляді дробу “⅔”. У ній затаїлися пропорції паперу, обрані Гамлетом Зіньківським для 365 графічних нарисів року, що минув.

Новий виток мистецького циклу зберігає формат щоденника та тримає баланс між спостереженням буденності та художньою саморефлексією. Один день, одна ситуація, одна робота. Серії традиційно поєднують графіку з лаконічними висловленнями. Автор не зраджує колись розпочатому ним діалогу двох мов — образу та слова.


ВЕРНІСАЖІ


СПРАВДЕШНІ ЧУДОВИСЬКА МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО Київ, Національний музей Тараса Шевченка, 04 лютого - 27 лютого

Національний музей Тараса Шевченка запрошує зустрітися віч-на-віч зі страховиськами з власного дитинства, щоб усвідомити, що вони зовсім не страшні, а дуже навіть привітні й дружні. Наївне мистецтво Примаченко видається й справді родом із дитинства – щирі, безпосередні, поза правилами раціонального світу дорослих. Але разом із тим її роботи не існують поза контекстом сучасності, а навпаки доповнюють його сенсами, яких нам сьогодні так бракує. Прості форми й чисті яскраві кольори допомагають виокремити із навколишньої реальності найважливіше – можливість творення світу власноруч.Львів, Національна галерея мистецтв, з 05 лютого до 08 березня

Наскрізною темою «Карпат» є тема єдності універсуму, для якого (як і для справжнього митця, в нього заглибленого) не існує предметів незручних, непотрібних, неоковирних. Автор наче кидає цьому універсуму «тихий виклик», створюючи свій персональний і дуже нетрадиційний мікрокосм.


МОЯ ІТАКА. ОЛЕКСІЙ БЕЛЮСЕНКО Львів, Національна галерея мистецтв, з 05 лютого до 08 березня

Авторський проєкт у якому художник розмірковує про пошук власної стежки в історії, геополітику, українську ідентичність та рефлексує над поняттями «людської долі» та «любові до рідної землі».


Київ, Музей історії Києва, з 08 лютого до 21 лютого

«Всесвіт» - ретроспективна виставка митця Антона Логова, яка є черговою реалізацією проєкту «Kyїv art school». Останній, своєю чергою, має на меті показати історію становлення та розвитку Української академії мистецтв, познайомити глядачів з відомими митцями сучасності — представниками київської школи живопису.


Київ, Галерея Карась, з 10 лютого до 1 березня

Роботи Марії вражають як високою технічною майстерністю, так і темами, які зачіпає мисткиня через свій сюрреалістичний наратив. Назва виставки символізує відсторонене споглядання автора на події, які відбуваються навколо. Кожне малярське полотно, графіка та колаж є певною спробою пояснити чи зрозуміти сутність сучасних явищ і тенденцій, причини їх виникнення. На світлинах фрагменти робіт мисткині, які експонуються на виставці, - "Спокуса" та "Свято буденності".


БЛИЗЬКО. ТАРАС БИЧКО Київ, Мала Галерея Мистецького арсеналу, з 08 лютого до 06 березня

Виставковий проєкт оприявнює переживання станів, з якими зіштовхується людина після того, як дізнається про онкологічний діагноз та під час перебігу лікування.

У проєкті «Близько» Тарас Бичко переживає страх перед хворобою через образи, що резонують з його відчуттями: вразливістю, страхом та самотністю. Фотограф відходить від документалістики. У цій серії він віддає перевагу чуттєвому, вихоплюючи з буденності речі, які в стані тривоги перетворюються на химер окремого світу. Він блукає світом хвороб, у якому досі лишилось багато табуйованого.


Київ, Центр Сучасного Мистецтва «Білий Світ», з 10 лютого до 26 лютого

Художник Анатолій Варваров у серії робіт, що увійшли до виставки «Універсальність свободи» досліджує питання свободи, долання обмежень, моментів гри та ніжності в часи випробувань і потрясінь. Митець вже багато років розкриває грані навколишнього світу через ясний і щирий, реалістичний, серйозний і водночас грайливий живопис.


Київ, Галерея Vakulenko Art Consulting, з10 лютого до 6 березня

Натхненний візуальними та естетичними образами мультфільмів Хаяо Міяздакі, фільмами Такеші Кітано, історією про японську архітектуру, одяг та театр, Михайло Хіміч створив серію робіт, у яких передав культуру японського народу.

Представлені на виставці твори об’єднані в єдину історію про Японію очима українців, про все, за що ми любимо Японію та все, що нас надихає в культурі “Країни сонця, що сходить”.

Ікіґай – поняття, що означає відчуття власного призначення в житті – “Свій Шлях”.


Одеса, Музей західного і східного мистецтва, з 08 лютого до 25 лютого

Символіка мостів у культурі має глибоке сакральне значення. Міст з'єднує Небо та Землю, об'єднує онтологічні першооснови, стає символом змін. Саме ці сенси акумулювала у собі виставка трьох художників "New bridges" (Одеса-Київ). Це алегоричний засіб збудувати мости між різними містами, художниками та глядачами.


Львів, Intellias art point, з 13 лютого до 09 березня У серії робіт MOMENTS художниця дає глядачеві можливість порозмірковувати над персонажами її картин, придумати кожному свою історію: хто він/вона, чим займається, що зараз навкруги, які емоції відчуває? Картини Соломії Панас про людей, про стан в якому вони перебувають, про мову тіла. Ці "моменти" схожі на маленькі кадри застиглі у часі; це суміш екзотики та повсякденності з легким відтінком сценічної театральності.


Підготувала: Анастасія Колтун Фото: Андрій Яринін (ЄрміловЦентр), Анастасія Гончарова та Василь Бабенко (Одеський музей західного і східного мистецтва), Національний музей Тараса Шевченка, Львівська національна галерея мистецтв, Karas Gallery, [esthète] Газета


Comments


bottom of page