ХЕДВІГ ФАЙЄН ПОКИДАЄ ПОСАДУ ДИРЕКТОРКИ MANIFESTA
- Соломія Ткачук

- 11 трав.
- Читати 1 хв
Хедвіг Файєн, засновниця і директорка європейської кочівної бієнале сучасного мистецтва Manifesta, покидає посаду. Вона була очільницею бієнале понад тридцять років.
11 ТРАВНЯ, 10:45

Хедвіг Файєн, очільниця Manifesta фото: Manifesta
Про це повідомляє пресофіс Міжнародної фундації Manifesta.
Файєн розпочала роботу над проєктом Manifesta 1991 року на замовлення Нідерландського бюро мистецтв та відкрила першу виставку у Роттердамі 1996 року. За три десятиліття бієнале побувала у 12 країнах. Шістнадцята виставка відбудеться цього літа та восени в Рурській долині в Німеччині та стане останньою едицією бієнале під керівництвом Файєн.
Хедвіг Файєн розвинула проєкт до формату міждисциплінарної платформи, що об'єднала художників, архітекторів та урбаністів для дослідження міст, які приймають подію на своїх теренах. За цей час у межах виставки було створено понад тисячу site-specific робіт.
Новою генеральною директоркою бієнале призначено Емілію ван Лінден, яка працює в Міжнародному фонді Manifesta з 2019 року, а художньою директоркою стала берлінська кураторка Катрін Ніколс. Обоє розпочнуть роботу на нових посадах, починаючи з сімнадцятої виставки, яка відбудеться 2028 року в португальському місті Коїмбра.

Емілія ван Лінден, нова генеральна директорка Manifesta (зліва) і Катрін Ніколс, нова художня директорка бієнале (справа) фото: Samira Kafala / International Foundation Manifesta, Atdhe Mulla / Manifesta 14 Prishtina
Нині Manifesta, разом з Венеційською бієнале та Documenta в Касселі, вважається однією з головних мистецьких подій Європи. Раніше ми також писали, що нових керівників цього року отримали нью-йоркський Музей Соломона Гуггенхайма та паризький Лувр.
також читайте: ЖУРІ 61-Ї ВЕНЕЦІЙСЬКОЇ БІЄНАЛЕ ОГОЛОСИЛО ПРО ВІДСТАВКУ
Сподобався матеріал?
ваш донат — додаткова та дуже важлива підтримка для нашого незалежного медіа
Маєте новину, пропозиції співпраці чи зауваження щодо контенту? Пишіть на editor@esthetegazeta.com


