22 вересня у Національному центрі «Український Дім» відбудеться презентація проєкту «Марія Примаченко. Врятоване», під час якого буде діяти виставка картин художниці, врятованих зі зруйнованого музею в Іванкові. Про це сьогодні повідомили в Prymachenko Foundation.
![](https://static.wixstatic.com/media/fc5aba_ddd46c2c6efb4b35b0176b588a0d4c8d~mv2.jpg/v1/fill/w_139,h_97,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/fc5aba_ddd46c2c6efb4b35b0176b588a0d4c8d~mv2.jpg)
Вкінці лютого стало відомо, що у селищі міського типу Іванків, що на Київщині, російські війська знищили місцевий музей, в якому зберігалися унікальні твори Марії Приймаченко. Згодом з'явилася інформація, що принаймні деякі картини могли вціліти.
В межах проєкту «Марія Примаченко. Врятоване» вцілілі роботи художниці з Іванківського музею експонуватимуться вперше.
"Також буде представлено одразу два важливих архітектурних проєкти: проєкт відновленого музею в Іванкові та створення мистецької резиденції в селі Болотня, де зберігся будинок Марії Примаченко", - розповідають у Prymachenko Foundation.
Виставка буде доступна для перегляду з 22 по 25 вересня. Також читайте про виставковий проєкт "Марія Примаченко. Дарую Україні!", який триває у Національному музею у Львові імені Шептицького.