top of page

ПРО КАРПАТСЬКИХ ПАСТУХІВ, ВІЙНУ Й НЕСВІДОМЕ ЧУТТЯ: ЯКІ ВИСТАВКИ ВІДВІДАТИ ЦЬОГО ТИЖНЯ

Що пропонують шанувальникам мистецтва музеї та галереї у різних містах України? Ми підготували нову добірку виставкових проєктів, які можна відвідати вже зараз або найближчим часом. Здебільшого вони присвячені новому етапу війни, який розпочався чотири місяці тому, та рефлексіям українських митців на цю тему.


"Карпатські пастухи" у Дзизі. Фото — Іван Станіславський




114 ДЕНЬ

Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»


Проєкт відкрили 17 червня – на 114 день повномасштабної війни. У музеї його презентував Центр сучасного мистецтва «Білий Світ». В експозиції представили понад 100 робіт від 40 сучасних українських митців. Твори різноманітні за формою, змістом і стилем.


Мистецькі роботи в експозиції розподілені за категоріями тривоги, хоробрості, травми, безпеки, зневіри, надії, розпачу, рутини й гумору, пам’яті та свободи. «Ця виставка пропонує разом переживати моторошну та хворобливу добу, і мистецтво вживати як ліки», – зазначають організатори.



ВОЄННИЙ СТАН. ВЛАДИСЛАВ ШЕРЕШЕВСЬКИЙ

Київ, центр сучасного мистецтва «Білий Світ»

Напередодні, 24 червня, у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відкрили виставку живописця Владислава Шерешевського «Воєнний стан». Центральною темою проєкту є хроніки війни.


«Серед робіт, що увійшли до експозиції, є багато портретів як провідних діячів і героїв війни, так і невідомих громадян, дітей та старців. На їхніх обличчях війна залишає хроніки іншого роду, які важко стерти з пам’яті сучасникам, і які Владислав Шерешевський вирішив закарбувати на полотнах для нащадків», – розповідають організатори.


Також глядачі побачать натюрморти та пейзажі, створені митцем з надією та в очікуванні на гарні новини.



НЕСВІДОМЕ ЧУТТЯ. ДЕНИС ТИМЧИШИН

Львів, PM Gallery

Персональна виставка художника Дениса Тимчишина презентує його авторські пошуки стилістичних абстрактних плям та фактурних поєднань, колористичних рішень та стилістичних прийомів в абстрактному мистецтві.


Представлені твори – це своєрідна фіксація стану душі митця до початку та під час повномасштабної війни.


Частина робіт, написаних до вторгнення, передає передчуття небезпеки, а інша, написана в перші дні війни, – демонструє силу волі, жагу до боротьби, міцність, незламність та згуртованість українського народу.



ЧОРНЕ СІРЕ БІЛЕ. ЄВГЕН ГРИГОР’ЄВ

Івано-Франківськ, Підземний Перехід «Ваґабундо»


Проєкт художника зі Львова Євгена Григор’єва — серія з 25 графічних робіт (графіт на папері). Художник прагнув сформувати середовище, яке б спонукало глядачів до роздумів та почуттів, не обмежуючи їх якоюсь певною концепцією.



ЖИВОПИС. ВІКТОР МОСКАЛЮК

Львів, Палац Потоцьких


Львівський живописець та педагог Віктор Москалюк працює у галузі станкового монументального живопису.


«Життя швидкоплинне, а мистецтво – вічне! Війна перекреслює такі думки. У мене в східних музеях Луганська зберігались картини. Музеї знищені, а твори, можливо, вкрадені, спалені, скалічені. Їх вже немає, вони не існують. Ось і вічність мистецтва.


Мистецтво живе на тонких дотиках душі й серця, на їх гармонії, на синтезі чуттів, розумінь, любові та вірності. Війна живе за іншими принципами: смерті, руїни, зради, принижень, скорботи і втрат самого життя. Війна – це неприпустиме знущання з Землі та Людей. Але ми не здаємось. Люди продовжують жити, а митці – творити», – ділиться автор.



КАРПАТСЬКІ ПАСТУХИ. ЮРКО ДЯЧИШИН

Львів, галерея «Дзиґа»


Виставка робіт львівського фотографа Юрка Дячишина, які він створив упродовж 2005–2019 років. Це історія про пастухів – гуцулів українських Карпат, про їхнє щоденне життя, побут і роботу впродовж сезону на полонині. Випасання корів та овець високо в горах, виготовлення сиру та бринзи – все те, що робили їхні предки століттями.



МИСТЕЦЬКА ЛАБОРАТОРІЯ «МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ»

Львів, галерея «Світло»


Мистецька Лабораторія – проєкт та резиденція, які допомагають внутрішньо переміщеним митцям продовжувати творити в умовах війни. Зараз у галереї триває виставка живопису та діджитал арту Іванки Остапчук «Стосунки» та мініекспозиція художнього ткацтва Олени Мороховської «Навиворіт».

А вже 28 червня у галереї презентуватимуть проєкт Асі Громової «Бачу шум» (на фото вище).



МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА ПОЛІТИЧНИХ ТА АНТИВОЄННИХ КАРИКАТУР

Луцьк, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків


Музей Корсаків запрошує на відкриття Міжнародної виставки політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під відомим, із початку війни, гаслом «русский военный корабль, иди на ***!». Вернісаж відбудеться 26 червня о 13:00.



ЩеМить

Львів, Дім Франка


«ЩеМить» об’єднує та переосмислює негативний досвід, здобутий під час війни. Організатори кажуть, що це можливість побачити біль таким, яким він є для різних людей: особистий та колективний, свій та чужий, повністю занурившись у нього чи спостерігати здалеку. Художники з різних куточків України та з-за кордону, роботи яких представлені на виставці, намагалися передати своє особисте сприйняття війни. Для одних — це процес, що досі триває, для інших — означена стадія, а для третіх — сторінка, яку доводиться перечитувати знову і знову.



Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest



Матеріал: Ольга Головчин Фото: Іван Станіславський, Тетяна Лозинська/РМ Gallery, Тарас Майстришин/Ваґабундо, галерея «Білий Світ», галерея «Світло», музей «Дім Франка».










bottom of page