top of page

В MoMA ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ ТВОРІВ МИТЦІВ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Як вияв шани та солідарності з народом України, Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку (MoMA) у своїй галереї # 507 відкрив виставковий проєкт «In Solidarity», в межах якого представлені роботи митців, що народилися на території України. Серед експонатів - живопис, рисунки, скульптура та фотографії зі збірки MoMA.

Олександр Архипенко "Постать у русі" (фрагмент), 1913


Куратори сформували експозицію з робіт митців, які колись народилися на територіях сучасної України. Хтось з них провів свої роки становлення у Києві, інші рушали до Берліна, Парижа, Москви, аби там стояти в авангарді сучасного мистецтва. Низка митців, здебільшого єврейського походження, знайшли прихисток від переслідувань у Нью-Йорку. Представлені на виставці роботи виконані у різних медіа та показують широкий спектр технік: від абстракції до фігуративу, від побутового до містичного, від хенд-мейду до індустріального арту.


Серед митців, чиї роботи увійшли до проєкту "In Solidarity", - Луїза Невельсон (народилася у Переяславі), Соня Делоне-Терк (народилася у містечку Градизьк Полтавської області), Казимир Малевич (народився у Києві), Артур Фелліг, більш відомий під псевдонімом Weegee (народився у Золочеві, Львівська область), Джанет Собель (народилася у Катеринославі), Давид Бурлюк (народився на хуторі Семиротівка Харківської області) та інші.


Луїза Невельсон "Це тихе місце", 1954-55


В експозиції проєкту також представлено уривок вірша Сергія Жадана українською та англійською мовами (у перекладі Джона Геннесі та Остапа Кіна). З початку війни український поет перебуває у Харкові, де займається гуманітарною діяльністю та записує інтерв’ю з мешканцями, які також залишилися у місті. На початку березня Польська академія наук висунула кандидатуру Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури.

Comments


bottom of page