top of page

ЧАС — ВСЕ, ЩО МИ МАЄМО. КУТ — ВСЕ, ЩО ТРИМАЄМО

18 листопада 2022 року галерея сучасного мистецтва Imagine Point презентувала новий проєкт під назвою “ЧАС КУТ” за участю Всеволода Шарко та Ilona Design.

У зв’язку з російськими обстрілами критичної інфраструктури України роботи даного проєкту були встановлені та розвішені в темряві, під час повітряної тривоги. На відміну від звичайних обставин монтажу виставки, такі умови стали окремим викликом, який Ілона Кузнєцова відкоментувала у своєму дописі: “Це наша маленька перемога над обставинами, напередодні великої”.


відеоарт Всеволода Шарко на виставці "ЧАС КУТ" в галереї Imagine Point фото — Сергій Мазураш

Ilona Design, сучасна українська художниця-мінімалістка, представила на виставці роботи як продовження серії «Тихе небо, чорна земля».

Для авторки процес їх створення став своєрідним дослідженням снів, що переплуталися з реальністю, та реальності, що поринула у жахіття. Ці роботи мають в собі графічні та художні символи: стерте сприйняття краєвиду; хрести, чорні та білі; м‘ятий папір як постільна білизна, що зминається через тривожний сон чи безсоння; тексти.


відвідувачі роздивляються роботи Ilona Design на вернісажі виставки "ЧАС КУТ" фото — Сергій Мазураш


Вплетення текстів віршів стало однією з характерних ознак дуальності виставки, оскільки Всеволод Шарко, таким же чином, відкрив для себе в подіях поезію. Автори зазначили, що коли звичайних слів не вистачає рядки віршів звучать точніше та сильніше. Водночас Ілона та Всеволод мають різні погляди на символи у мистецтві. Для Ілони це завжди чітко окреслені та обґрунтовані елементи робіт, а для Всеволода це інструмент передачі будь-якої думки чи власного стану. Для нього вибір пейзажу, натюрморту чи портрету уже є символьно-значущим та певною мірою алегоричним.

Всеволод Шарко сучасний український митець, один з провідних акварелістів країни, представив у проєкті “ЧАС КУТ” не тільки роботи у техніці акварельного живопису. Митець вдало поєднав аплікацію та асамбляж з акварельними техніками, а також репрезентував кераміку та відеоарт, які умовно можна віднести до філософського та метафізичного реалізму.кераміка та відеоарт Всеволода Шарко на виставці "ЧАС КУТ" в галереї Imagine Point фото — Сергій Мазураш

Більшість робіт, виконаних у 2022 році, мають на меті збереження та транслювання особистого травматичного досвіду, що мають українці через вторгнення росії. Митці є одними з найвідвертіших свідків злочинів проти людяності. Вони йдуть через пекло часу з папером та вірою, дивляться на майбутнє під новим кутом з країною. Адже “час – все, що ми маємо; кут – все, що тримаємо”. Раніше ми також писали про виставковий проєкт “AlterEgo” в галереї Imagine Point, який представив роботи українського митця Олексія Малих та самобутнього буковецького майстра Гната Чугая.Також читайте: ЦІ КВІТИ ДЛЯ ТЕБЕ — КИЇВСЬКА ХУДОЖНИЦЯ АННА ВЕРЕЩАКА ДЕБЮТУВАЛА У ЛЬВОВІПідписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art DigestМатеріал: Інна Каленська, історикиня мистецтв, артменеджерка галереї Imagine Point Фото: Сергій Мазураш/галереї Imagine Point


bottom of page