РОСІЯНИ ДРОНАМИ-КАМІКАДЗЕ ЗРУЙНУВАЛИ ІСТОРИЧНИЙ БУДИНОК У ЦЕНТРІ КИЄВА. ВІДОМО ПРО 4 ЗАГИБЛИХ

17 жовтня Росія атакувала Україну безпілотниками, вдаривши по житловому будинку у середмісті столиці. Попередньо відомо про 4 загиблих, серед яких вагітна жінка. Близько 20 людей рятувальники дістали з-під завалів. В результаті цього нальоту було частково зруйновано 120-річний будинок на вулиці Жилянській, який є частиною київської історичної забудови.


частково зруйнований атакою дронів-камікадзе будинок у Києві. Фото — Хмарочос

Дослідник Києва Антон Короб на своїй сторінці у Facebook розповів, що попри те, що будинок не перебуває на обліку, він має певну архітектурну та історичну цінність. Краєзнавець зазначає, що зведений на рубежі 19-20 століть чотириповерховий будинок (можливо первісно триповерховий, четвертий поверх додано пізніше у 1900-і роки) поєднував елементи типового зразка київського цегляного стилю та водночас цікаві дрібні ліплені неоготичні деталі.


колишній будинок купця І. Лева, 2019 рік. Фото — Антон Короб

"Збудував його собі, як прибутковий, купець 1-ої гільдії — Іоселіан Іцкович (Йосип Ісакович) Лев. Він був власником фабрики гнутих меблів та металевих виробів на цій же вулиці. Фірма була заснована ще 1871 року. Станом на 1909 рік на фабриці працював 61 робітник. Іоселіан Лев також був старостою однієї з синагог, що стояла неподалік", — пише Антон Короб.


Станом на 16:30 відомо про 4 загиблих. Зі зруйнованого будинку вдалося врятувати 19 людей, повідомив міський голова Києва Віталій Кличко. Фото: Хмарочос, Антон Короб Матеріал: Ія Степанюк