top of page

МУЗЕЙ "ДРОГОБИЧЧИНА" ОТРИМАВ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ СВОЄЇ КОЛЕКЦІЇ

Це стало можливим завдяки участі у грантовому проєкті від швейцарської фундації ALIPH (International alliance for the protection of heritage in conflict areas). Відповідно до умов грантової програми, кошти надавались на збереження музейних колекцій. Відтак, ставши переможцем, музею "Дрогобиччина" вдалося замовити спеціалізоване обладнання на загальну суму 500 000 гривень.


нове спеціалізоване обладнання для зберігання фондової колекції музею "Дрогобиччина"

"Про професійне обладнання для музейного фондосховища ми мріяли давно, — кажуть у музеї. — Нарешті вдалося нашу мрію здійснити. І відбулося це у такий несприятливий для поліпшення матеріально-технічного стану час, як війна". Спеціалізоване обладнання закупили зокрема для фондових груп «Живопис», «Іконопис» та «Нумізматика».

У музеї розповіли, що нове обладнання підштовхнуло їх також зробити ремонт приміщення, здійснити реконструкцію електропостачання та освітлення.


Фундація ALIPH заснована 2017 року. З того часу вона стала донором для понад 150 проєктів зі збереження культурної спадщини у 30 країнах світу, здебільшого в Африці та на Середньому Сході. Зараз ALIPH залучена у близько 20 проєктів в Україні, головним завданням яких є збереження фондових збірок музеїв. Раніше ми писали про те, як Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького готується до великого виставкового проєкту робіт Марії Примаченко в умовах війни, що відбувається з їхньою колекцією зараз, про культурну місію та історичні паралелі, які бачать музейники.Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest

Фото: Музей "Дрогобиччина" Матеріал: Ія Степанюк

Comments


bottom of page