top of page

КІНО ЗІ СМАКОМ СВОБОДИ: В УКРАЇНСЬКОМУ ДОМІ ВІДКРИЛИ НОВИЙ КІНОПРОСТІР

Новий Кінопростір у самому центрі столиці буде популяризувати українське кіно та сприятиме його розвитку, презентуватиме новинки світового репертуару, кінокласику, стане платформою комунікації професіоналів і місцем зустрічі кіноманів.Відкриття нового Кінопростору відбулося 8 червня. У програмі були прем’єра фільму Дмитра Томашпольського «Простір» за участі знімальної групи, меморіальний показ стрічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» за участі акторки Лариси Кадочнікової та кінознавця Сергія Тримбача, а також Meet Up «Українське кіно у фокусі світу».


Кінопростір — спільний проєкт Українського Дому, компанії «Арт-об’єкт» та Української кіношколи. У травні Український Дім вже презентував першу з початку широкомасштабного вторгнення подію — змінну виставку воєнних плакатів, але експонувалася вона на фасаді будівлі, а ось двері для відвідувачів вперше відчинилися саме вчора.


«Ми повертаємося до культурного життя, робимо спроби повернення до нормального життя, але лише частково, адже війна триває й усе, що ми нині робимо, відбувається усередині та у контексті цієї жорстокої війни та її реалій. Цей трагічний контекст – спільний, він не зупиняє, а, навпаки, примушує кожного з нас діяти, бути активними та максимально корисними для людей, для країни сьогодні», – директорка Українського Дому Ольга Вієру.

на першому фото організатори та гості події (зліва направо): Дмитро Томашпольський, Денис Іванов, Андрій Різоль, Олексій Ананов, Людмила Горделадзе, Ольга Вієру, Альона Тимошенко, Юлія СінькевичОрганізатори зазначають, що Український Дім, як відкритий мультидисциплінарний центр, прагне створити платформу для діалогу професіоналів та громадськості, де відбуватиметься актуальна мистецька, філософська і суспільна рефлексія.


«Наш Кінопростір буде локатором – буде всмоктувати життя і згодом виллється в чудові ідеї», – вважає Людмила Горделадзе, кураторка індустрійної програми Кінопростору, кіноменеджерка, кіноекспертка.


Лариса Кадочнікова та Дмитро Томашпольський на відкритті Кінопростору в Українському Домі


Кінопростір запропонує глядачам щоденні кіноподії — перегляди найкращих стрічок, прем’єри українських фільмів за участі творчих команд, професійні та відкриті публічні заходи, залучатимуть глядачів до розмови із кіноекспертами на спеціальних кінопереглядах. У межах програми стартуватиме діалогова платформа за участі ключових учасників української кіноіндустрії та глядачів. Також у просторі буде представлено виставки фотографії, кіноафіш та інші тематичні експозиції. Благодійна програма Кінопростору включатиме доброчинні події, збір коштів на користь ЗСУ та підтримку українських кінематографістів.

Ознайомитися з розкладом подій та придбати квитки на сеанси можна на сайті Кінопростору.також читайте: УКРАЇНЦІ У КАННАХ - UKRAINIAN SHOWCASE на Cannes Docs Фото: Український Дім

Comments


bottom of page